گبه

دستگیری کلاه بردار در قالب شرکت گبه

یک کلاهبردار کرمانشاهی تحت پوشش شرکت گلیم و گبه مبالغ زیادی را از مردم با وسوسه کردن آن ها از طریق اعطای سود های بالا گرفته است .
این کلاهبردار میلیاردی دستگیر شده است .

نوشته سایت خبری آفتاب کرمانشاه :

آن گونه که دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه بیان داشته است متهم در حال مبدل ساختن پول های مردم به ارز خارجی بوده است و قصد داشته است که ارزها را به کشورهای حاشیه خلیج فارس منتقل کند .

وی همچنین اظهار داشت که قسمتی از پول های مذکور را پیدا کرده اند مابقی خارج شده است .

ایشان بیان کرده اند که : این کلاهبردار کرمانشاهی در قالب شرکت «گبه» و گلیم مبالغ هنگفتی را از مردم گرفته است و در حال حاضر در حال شناسایی اموال این کلاهبردار میلیاردی می باشیم .

وی افزود: این فرد که در پوشش شرکت گلیم و «گبه» ، با وعده پرداخت سودهای بالا، مبالغ بسیاری را از مردم گرفته بود، شب گذشته توسط نیروهای امنیتی و انتظامی دستگیر شد.

 

 به نقل از ایرنا، مجتبی ملکی عصر دوشنبه در گفت و گو با شبکه زاگرس افزود: حدود ۱۰ میلیارد ریال ارزهای خارجی و ۲۰ میلیارد ریال وجه نقد تاکنون از محل کار این فرد کشف شده است.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی کرمانشاه اعلام کرد: حدود ۲۲ هزار نفر پول های خود را بدون هیچ مدرکی به فرد متهم تحویل داده و تنها یک تعهد محضری و یک سری سفته‌های بدون پشتوانه مالی خاص دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه فعالیت این فرد چون در سطح وسیعی انجام شده، اخلال در نظام اقتصادی کشور محسوب می شود، افزود: متهم به بهانه شرکت گلیم و گبه از مردم مقادیر بسیاری پول دریافت کرده و آن را در بخش های دیگری همچون خرید نیم تن سنگ های قیمتی، گاوداری و خرید اسب سرمایه گذاری کرده بود.
ملکی تاکید کرد: ما اکنون هیچ وجهی را بین مالباختگان توزیع نمی کنیم و در حال شناسایی اموال متهم هستیم.
ملکی تصریح کرد: نیروهای امنیتی و انتظامی برای انجام ماموریت های خود تحت تاثیر هیچ موضوعی قرار نمی گیرند و با اخلال گران برخورد خواهند کرد.
فرد دستگیر شده از سال ۹۲ با تاسیس یک شرکت خصوصی،‌ فعالیت خود را در زمینه تولید و صادرات فرش،‌ گلیم و گبه و چند صنعت دستی دیگر آغاز کرد اما از سال ۹۴ تبلیغات خود را بشدت توسعه داد و با وعده های وسوسه انگیز ‘پرداخت سودهای تضمینی’ به سرمایه گذاری مردم، سرمایه خود را ده ها برابر کرد.
۶۰ درصد سود برای تولید و خرید و فروش پشم، فرش،‌ گلیم و گبه و ۷۲ درصد سود برای تولید زیورآلات سنتی از جمله سودهایی بود که این شرکت برای پرداخت آن تبلیغات گسترده ای به راه انداخته بود.
تبلیغات این شرکت از ابتدای سال ۹۵ آنقدر گسترده شد که در بیشتر رسانه های استان، برنامه های مختلف صدا و سیما و جشن های سطح استان پای ثابت بود.
طبق اعلام بانک مرکزی پرداخت سود ثابت به سرمایه مردم توسط شرکت ها ‘غیرقانونی’ و ممنوع است.
رضا حواس بیگی، رییس گروه بازرسی بانک مرکزی در غرب کشور خرداد ماه ۹۵ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت که به استناد قانون تنظیم بازار غیرمتشکل پولی و قانون عملیات پولی و بانکی، فعالیت شرکت مذکور تخلف و اخلال در سیستم پولی و مالی است.
خبرگزاری ایرنا اول خرداد ۹۵ طی گزارشی مشروح و مستند نسبت به رویه مشکوک و نوع فعالیت سوال برانگیز این شرکت خصوصی هشدار داده و به جمعی از مسوولان تصمیم گیر استان کرمانشاه اطلاع رسانی کرده بود.

بیشترین بازدید

To Top