فرش

اطلاعاتی در خصوص انتخاب فرش

بهترین راه کار برای پوشاندن کفپوش خانه استفاده نمودن از فرش و یا گلیم و امثال آن می باشد .
استفاده از فرش و گلیم در خانه سبب می گردد که در فصل زمستان با راه رفتن بر روی فرش احساس گرمی و راحتی را در پاهایتان احساس کنید و از حس خوشایند آن لذت می برید .

استفاده از فرش :

یک مسئله ای که در دکوراسیون خانه بسیار حائز اهمیت می باشد انتخاب درست و صحیح شکل و شمایل «فرش» و «قالی» می باشد .

اگر بخواهیم دلیل پوشاندن زمین خانه را با «فرش» و «گلیم » بدانیم باید بگوییم که دلایل زیاد و مختلفی وجود دارد اما در این بین یکی از دلایلی که خیلی اهمیت دارد این می باشد که اگر زمین را با«فرش» و «گلیم »پر کنیم احساس آرامش و راحتی و گرمی در پاها هنگام گذاردن آن بر زمین احساس می گردد .

در برخی خانه ها از سرامیک و یا چوب و امثال آن برای قسمت کفپوش خانه استفاده می کنند اما باید متذکر شد که در زمستان زندگی کردن در این مدل خانه ها حس ناخوشایندی را در انسان به وجود می آورد .

در نتیجه بهترین راهکار برای گرم کردن کفپوش خانه استفاده از «فرش» و «قالی» است.

 

فرش نه تنها چیزی از زیبایی دکوراسیون خانه شما کم نمی کند بلکه اگر درست انتخاب شوند می تواند ارزش و زیبایی مکان مورد نظر را به طرز قابل توجه ای افزایش بدهند و نوعی اثر هنری بروی زمین محسوب می شوند. مدل های متنوعی از طرح و رنگ های فرش ایرانی وجود دارند که با قرار گیری در دکوراسیون خانه ، بالاترین حد زیبایی و تاثیر گذاری را با اشغال کردن کمترین فضای ممکن در اختیار مالک قرار می دهند. جالب است بدانید یک قالی دستباف مرغوب ایرانی قیمتی در حدود ۳۵ میلیون تومان دارد که در کشورهای خارجی هم برای آن سر و دست می شکنند!

انتخاب فرش یک تصمیم بسیار مهم است. شکل، سبک، اندازه، رنگ و بافت آن می تواند دکوراسیون یک خانه را خراب یا کامل کند. از آنجایی که فرش هر جایی که قرار بگیرد سریعا دیده می شود، باید حساسیت زیادی بروی انتخاب نهایی خود داشته باشید. فرش ایرانی در چنین مواقعی همیشه بهترین انتخاب خواهد بود. این فرش ها با طراحی مرموزی که دارند برای سال های سال به دکوراسیون خانه هویت و زیبایی شگفت انگیزی می دهند. درست است که فرش ایرانی اصیل گران قیمت است اما مطمئن باشید این هزینه کاملا ارزشش را دارد.

متاسفانه بازار داخلی و خارجی با فرش های دستباف ساخت چین نیز پر شده است تا جایی که حتی سایت ها و مجلات معتبر طراحی به این موضوع پرداخته و به خوانندگان خود اخطار می دهند که این موضوع را حتما بررسی کنند تا اگر پشت فرش با عبارت “ساخت چین” روبرو شدند سریعا آنرا کنار بزنند و سراغ مدل های اصیل ایرانی بروند. به گفته خود طراحان نامدار خارجی، فرش و قالی دستباف ایرانی بهترین مدل موجود در بازار جهانی است و بهترین کیفیت و طراحی را ارائه می دهد. این فرش ها گران هستند اما در عوض برای چند ده سال خیال شما را از بابت فرشی زیبا و همچنین دکوراسیونی شیک و لوکس راحت می کند.

اما فرش های مدرن هم طرح های جالب توجه ای دارند که آنها را برای دکوراسیون ساده، مدرن و کم هزینه نیز بسیار مناسب می کند. اگر دکوراسیون داخلی منزلتان مثل بسیاری از مردم، رنگ خنثی دارد، مثلا دیوارهای خانه یا مبلمان به رنگ های سفید، خاکستری، قهوه ای یا مشکی هستند، در این صورت نیازمند عنصری با رنگ های متنوع و الگوهای شاد هستید تا اندکی جذابیت به فضا اضافه شود. فرش و قالی های مدرن این کار را به بهترین شکل ممکن برای شما انجام می دهند. در شکل های زیر مشاهده می کنید که یک فضای خنثی چگونه با فرش های مدرن طرح دار به اتاقی جذاب و تاثیر گذار تبدیل شده است.

اصولا هر وسیله که نام دست ساز بروی آن می خورد همه به فکر کیفیت و قیمت بالای آن می افتند که در مورد فرش های دستباف ایرانی و شرقی این موضوع رنگ و اهمیت بسیار بیشتری دارد. فرش های دستباف از نخ های پشمی و ابریشمی ساخته می شوند که  راحت ترین و بادوام ترین مواد هستند. هنگامی که قصد تزیین دکوراسیون اتاق خود با فرش و قالی را دارید حتما باید به اندازه فرش و حتی فاصله قرار گیری آن نسبت به دیوار خانه توجه زیادی کنید. هنگام انتخاب فرش یا قالی برای اتاق نشیمن و پذیرایی بهتر است از مدل های طویل انتخاب نکنید و محل قرار گیری آنرا نزدیک به دیوار خانه قرار بدهید. در شکل های زیر انواع مدل های قالی و فرش مدرن و سنتی در دکوراسیون داخلی را مشاهده می کنید.

بیشترین بازدید

To Top